TopPC AMD Ryzen 9 (Zen 3) GMNG, Ryzen 9 5950X, 16GB (2x8) DDR4, Radeon RX 7800 XT, 2TB NVMe Gen4, Windows 11 Home
- Kohaletoimetamine Smartposti pakiautomaati 1,99 €: 09.12.2024
- Kulleri kohaletoimetamine 3,99 €: 09.12.2024
- Kere: Deepcool CH560 DIGITAL, Tempered Glass, Black
- PSU: Gigabyte UD1000GM, 1000W, 80PLUS Gold
- Emaplaat: Asrock X570S PG Riptide
- CPU: AMD Ryzen 9 5950X (16C/32T, 3.40 GHz, 64MB Cache, 105W)
- Protsessorijahuti: Enermax LiqMaxFlo SR, 240mm, Black
- RAM: ADATA XPG Gammix D35 Black, 16GB, DDR4, 3200MHz, CL16, Kit of 2
- Videokaart: Sapphire Radeon RX 7800 XT, 16GB GDDR6, PULSE
- SSD: ADATA Legend 900, 2TB, M.2 Gen4 x4
- Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 11 Home, 64bit, English, OEM (DVD)
CPU AMD Ryzen 9 5950X
Kaasas olev AMD Ryzen 9 5950X protsessoril on 16 tuuma ja 64 MB vahemälu. Selle baassagedus on 3.40 GHz, mida saab tänu turbotehnoloogiale tõsta 4.90 GHz nõudlikumate ülesannete jaoks.
AMD Ryzen 9 5950X protsessor, millel on muljetavaldav 16C/32 T tuuma konfiguratsioon, tohutu 64 MB vahemälu ja tuumade taktimaht vahemikus 3.40 GHz kuni 4.90 GHz saab kuulsas PassMarki testis lausa 46500+ punkti. Ostes arvuti, milles on Ryzen 9 5950X protsessor, saad rahu mitme aasta jooksul, sest selle võimsus võimaldab renderdada ja töötada keeruliste 3D-mudelitega ning teha professionaalset videotöötlust kiire renderdusaegadega. Loomulikult ei ole selle arvuti jaoks probleemiks ükski praegune ja tulevane arvutimäng, sest selles on võimas Radeon RX 7800 XT graafikakaart.
AMD Ryzen 9 5950X protsessor põhineb täiustatud 7-nanomeetri Zen 3 arhitektuuril. Tänu 16 tuumale, 64MB vahemälule, 3,40GHz baas- ja 4,90GHz võimendusele on see üks parimaid protsessoreid, olenemata rakendusest - kõige nõudlikumates PC-mängudes, kõrge resolutsiooniga RAW-fotograafias, 1080p, 4K ja isegi 8K videotöötluses, 3D-modelleerimises ja renderdamises domineerib Ryzen 5950X, pakkudes sulle parimat võimalikku jõudlust õige hinna eest.
Uue "Zen 3" mikroarhitektuuri Ryzen 5000 seeria protsessorid on saavutanud märkimisväärse19%-lisaIPC(instruktsioonid tsükli kohta) võrreldes Ryzen 3000 seeria "Zen 2" protsessoritega.
See märkimisväärne 19%-line kasv on võimaldanud Zen 3 protsessoril mitte ainult saada AMD senise kiireimaks protsessori südamikuks, vaid ka ületada Inteli jõudluse poolest esimest korda üle 10 aasta, ja seda märkimisväärse vahega. CineBench R20Single Thread testis edestab Ryzen 9 5950X 92 punkti ehk 17% võrra Inteli hetkel võimsaimat Core i9-10900K protsessorit, mis näitab AMD protsessori ja kogu "Zen 3" tootesarja tehnoloogilist arengut ja paremust.
Mitme tuumaga testis on 16-tuumalise Ryzen 9 5950Xi paremus veelgi muljetavaldavam, 10-tuumaline Core i9-10900K jääb 37 protsendiga maha. See tähendab, et võimsaim AM4 protsessor täidab sama ülesande vähemalt kolmandiku võrra vähem ajaga kui Inteli praegune parim LGA1200 mudel.
AMDRyzen 9 5950X on suurepärane protsessor foto- ja videotöötlusülesannete jaoks, mida kinnitavad ka PugetSystems'i jõudlustestid populaarsetes Adobe Photoshopi ja Efter Effectsi rakendustes. Tulemused räägivad enda eest - AM4 platvormi protsessor edestab Inteli ekstreemplatvormi 14-tuumalist Core i9-10940X-i vastavalt 37 ja 38 protsenti.
Kõrge energiatõhusus ja Zen 3 tehnoloogilised uuendused võimaldavad Ryzen 9 5950X-l saavutada 4,90 GHz võimendussageduse, mis koos võimsa videokaardiga on PC-mängude hea jõudluse võtmeteguriks. TechSpot 'i poolt 1080p resolutsiooniga läbi viidud testides, kus kasutati võimsat GeForce RTX 3090 videokaarti, osutus AMD Ryzen 9 5950X kõige võimsamaks mänguprotsessoriks 11 mängus!
Soovitame vaadata seda videot, et näha, kuidas 16-tuumaline Ryzen 9 5950X toimib kõige populaarsemates PC-mängudes 4K-resolutsioonil ning kui palju võimsam see täpselt on kui Ryzen 9 5900X ja Ryzen 5 5600X koos paigaldatud GeForce RTX 3090 graafikakaardiga.
RAM 16GB (2x8) DDR4
16GB (2x8) DDR4 RAM mälu 3600 MHz sagedusega ja CL 18 latentsusega tagab, et teie arvuti ei aeglustu ega tõrgub kunagi, ükskõik kui kõvasti ta ka ei töötaks.
SSD 2TB NVMe Gen4
Et tagada operatsioonisüsteemi kiire laadimine ja arvuti meeldiv kasutamine sõltumata selle rakendusest, oleme sellesse süsteemi paigaldanud 2TB NVMe Gen4 SSD, mille kiirus on kuni 7400 MB/s andmete lugemine ja 6800 MB/s andmete kirjutamine.
Graafikakaart Radeon RX 7800 XT
Even though the main use of the Gaming series PC is gaming, you can effectively do many other demanding tasks on this system at optimal levels. Here are some examples:
- töötab tõrgeteta koos internetibrauseriga (Chrome, Edge, Firefox, Opera jne).), paljude vahekaartide, dokumentide ja isegi HD-videote samaaegne avamine,
- suurte Wordi, Exceli, Visio ja PDF-dokumentide redigeerimine Microsoft Office'i, LibreOffice'i ja Adobe Acrobatiga, professionaalsete esitluste loomine PowerPointis ja töö suurte andmekogumitega Accessis,
- 4K UHD resolutsiooniga videote mängimine Youtube'is ja MP4, MKV, AVI, MOV, M4V ja muid suure bitikiirusega faile lokaalselt
- teha professionaalset helitöötlust Adobe Audition, Audacity, SOUND FORGE, WaveLab Elements ja toota oma muusikat kasutades FL Studio, Ableton Live, Reason, PreSonus Studio One, Avid Pro Tools ja Cubase
- töödelda fotosid ja luua disaini professionaalsel tasemel Adobe Photoshop, Illustrator, Lightroom, DxO PhotoLab, CorelDRAW, PaintShop Pro, CyberLink PhotoDirector, Capture One Pro, Inkscape, GIMP ja muu toimetamistarkvara
- striimida mänge või muid live-esinemisi, salvestades samal ajal materjali kõrgresolutsioonis, kasutades OBS või XSplit
- teha keerulist 1080p ja isegi 4K UHD resolutsiooniga videotöötlust, kasutades Adobe Premiere Pro, After Effects, REDCINE-X PRO, MAGIX Vegas, DaVinci Resolve, CyberLink PowerDirector, Pinnacle Studio
- ja mis tahes muu videotöötlustarkvara
- teostada keerukat 3D-modelleerimist ja renderdamist Autodesk 3ds Max, Arnold, Maya, Cinema 4D, Pix4D, V-Ray, Redshift, Blender, Daz Studio, Revit tarkvara abil
- arendada animatsioone ja arvutimänge täiustatud mängumootorite, nagu Unreal Engine ja Unity abil.
Ergonoomia
Arvestades, kui palju aega me tänapäeval arvuti ees veedame, mängib arvuti valikul olulist rolli selle mõju meie füüsilisele tervisele ja heaolule ehk ergonoomika. Sülearvutid ei sobi oma konstruktsioonilt pikaajaliseks kasutamiseks, sest suhteliselt väike ekraan on paigutatud väga lähedale klaviatuurile ja need kaks ei saa olla korraga inimkehale sobivas asendis. Pikaajaline töö ebaloomulikus istumisasendis võib põhjustada kaela- ja seljavalu ning isegi halba kehahoiakut. Samamoodi koormab väikese ekraani vaatamine silmalihaseid ja aja jooksul viib peaaegu vältimatult nägemishäirete tekkimiseni.
Seevastu, kui me ostame statsionaarse arvuti ja lisame sellele sobiva suurusega klaviatuuri, hiire ja monitori, saame oma töökoha kujundada nii, et see oleks meile mugav ja meie kehale võimalikult ohutu, vältides nii suuremat väsimust, lihaste ja liigeste jäikust ja valu ning pikaajaliselt tõsiseid terviseprobleeme.
Pidage meeles! Olenemata sellest, millise arvuti taga istute, on soovitatav iga 60 minuti järel teha 3-5 minutiline paus, et jalutada ringi, treenida oma lihaseid, liigeseid ja nägemist, vaheldumisi lähi- ja kaugemate objektide vahel, et vältida silmalihaste harjumist soovimatu fookusega teatud kaugusele.
Lauaarvuti eelised
Mobiiliprotsessorid ja graafikakaardid on viimastel aastatel muutunud võimsamaks, kuid sülearvuti ja lauaarvuti jõudluse vahe on endiselt marginaalne. Loomulikult saab sülearvutis käivitada kaasaegseid mänge ja isegi professionaalset foto- ja videotöötlustarkvara, kuid sama hinna juures pakub lauaarvuti peaaegu iga ülesande puhul suuremat jõudlust kui sülearvuti.
Meie kogemuse kohaselt on sülearvutite puhul tõsiseks probleemiks ka ebapiisav jahutus ja sellele on lihtne seletus - kasutajad tahavad, et nende seadmed oleksid võimsad, kuid samas õhukesed ja kerged, mis on peaaegu võimatu kombinatsioon. Enamik tarbijaid ja tootjaid eelistab disaini ja liikuvust jõudlusele, mille tulemuseks on visuaalselt atraktiivne toode, mis kuumeneb kiiresti juba mõne minuti või isegi sekundi pärast, kui põhikomponentidele on pandud suurem koormus. Sülearvuti ventilaatorid hakkavad liigse kuumusega toimetulekuks kiiremini pöörlema. See suurendab müra ja ei ole väga sageli piisavalt tõhus, nii et protsessor ja/või GPU jõuab oma temperatuuripiirini ja käivitub termiline drosseldus (enesesäilitamine taktimiskiiruse olulise alandamise teel). Selle tulemuseks on suur jõudluse vähenemine.
Sa ei pea ülekuumenemise pärast muretsema, kui ostad meie Gaming seeria lauaarvuti. Oleme paigaldanud optimaalse 240mm Liquid Cooler, mis tagab, et Ryzen 9 5950X protsessor annab oma reklaamitud jõudluse ilma ülekuumenemiseta. Temperatuur ja müratase jäävad kogu aeg mugavale tasemele.
Miks valida TopPC.ee
Statsionaarsed arvutid on meie kirg ja südamesoov, ja juba üle kümne aasta on seda hinnanud meie kliendid, kelle hulgas on professionaalseid maamõõtjaid ja joonestajad, reklaamiagentuurid, arhitektuuribürood, pangad, IT-ettevõtjad ja teised, kes ei hooli ainult toote lõpphinnast, vaid ka kvaliteedist ja professionaalsest suhtumisest kõigis ostuprotsessides, sealhulgas tellimuse töötlemisel, arvutite kokkupanemisel, testimisel ja tarnimisel, samuti neil harvadel juhtudel, kui on vaja garantii- või garantiijärgset remonti või hooldust .
Kui saate arvutikomplekti tellimuse, olgu see siis 250 või 2500 eurot, vaatab selle enne tellimuse esitamist läbi asjatundlik spetsialist, et tagada valitud komponentide omavaheline ühilduvus ning parim võimalik jõudlus ja kvaliteet teie ülesannete täitmiseks. Kui näeme puudusi või parendamisvõimalusi, võtame alati kliendiga ühendust ja esitame argumente paketi soovitatud muudatuste kohta vastavalt konkreetse süsteemi kavandatud rakendusele.
Veel üks oluline detail, mis eristab meid konkurentidest, on see, et kõik muudatused arvutikomplektis, mis aeg-ajalt toimuvad, kui mõni komponent on otsa saanud või kui ilmneb soodsam või kvaliteetsem alternatiiv, lepitakse kliendiga kokku. Näiteks kui me märkame, et algselt valitud RAM-mälu on otsas, kuid teise tootja identse või parema varustusega mudel on saadaval sama hinnaga, helistame kindlasti, et teavitada teid olukorrast ja pakkuda alternatiive, kuid lõplik sõna on alati kliendil.
Iga TopPC.ee statsionaarse arvuti seadistavad meie kogenud tehnikud ilma lisatasuta! Iga süsteem on hoolikalt kokku pandud koos optimaalse komponentide paigutuse ja kaablite korraldusega, mis muudab süsteemi visuaalselt atraktiivsemaks ja parandab jahutussüsteemi tõhusust.
Kui arvuti konfiguraatoris on märgitud Windows operatsioonisüsteemi litsents, paigaldame selle koos kõigi vajalike draiveritega, nii et arvuti kättesaamisel saate seda esimesest sisselülitamisest alates täies mahus kasutada!
Garantii teave
Igale TopPC.ee arvutikomplektile antakse 2-aastane garantii. Iga paigaldatud komponendi seerianumber ja individuaalne garantiiaeg on kajastatud garantiitunnistusel, mis väljastatakse kliendile trükituna kauba kättesaamisel. Üksikute komponentide puhul, mille puhul tootja garantiiaeg ületab kaks aastat, pakume täielikku garantiiteenust kuni selle konkreetse toote garantiiaja lõpuni. Meie komplektid ei ole pitseeritud ega muul viisil piiratud, nii et omanik võib vabalt avada korpuse, et seda puhastada, lisada mälu või teha arvutis muid muudatusi.
Iga TopPC.ee arvutikomplekt valmistatakse individuaalse tellimuse alusel ja vastavalt tellimuses toodud arvutikomponentidele. Seega on arvutipakett toode, mis on valmistatud kliendi spetsifikatsioonide järgi või on selgelt isikupärastatud ning tarbija ei saa arvutipaketi ostmisel kasutada taganemisõigust (ELi direktiivi 2011/83/EL artikkel 16).
Operatsioonisüsteem startides '"laadib end sisse" kõvaketta operatiivmällu. Seesama toimub kõigi programmide avatud failidega, seoses sellega on väga oluline, et operatiivmälus oleks piisavalt ruumi nimetatud andmetele, ja protsessor suudaks kiiresti töötada selle informatsiooniga.
Juhul, kui operatiivmälu maht on valitud ebapiisav, siis protsessor hakkab oma lühiajaliste operatsioonide jaoks kasutama kõvaketast, ja arvuti samal hetkel hakkab tunduvalt "pidurdama". Seetõttu on tähtis soetada nii palju mälu, kui on vaja vastavate ülesannete jaoks.
Keskmiste rakenduste jaoks - internetiotsing, töö dokumentidega ja multimeedia mugavuste nautimine täielikult piisab ka 4GB operatiivmälust.
Nõudlike 3D arvutimängude, video-/audio-montaaži programmide jaoks, nagu samuti ka mistahes professionaalse taseme tarkvarale on vajalik vähemalt 8GB mälu.
Pidage meeles – operatiivmälu mitte kunagi ei ole liiga palju. Seetõttu juhul, kui vahendid võimaldavad, soetage seda rohkem. Siiski pidage meeles, et operatiivmälu on see parameeter, mida on võimalik parendada, ostes juurde hiljem lisamahtu, juhul, kui emaplaadil on piisavalt vaba operatiivmälu ühenduspesi (slots).
Tähtsaim erinevus videokaartide vahel on selle GPU, ehk graafika kesktuum. See parameeter määrab ära graafikajõudluse ja seda saab parandada ainult vahetades kogu kaardi teise vastu.
Ka ühesuguste GPU ja mudeli videokaardid võivad erineda üksteisest graafikamälu mahu, mälu tüübi, jahutuse mooduse ja taktisageduste poolest.
Graafikamälu maht tagab võimaluse mängida 3D mänge suurema eristusvõimega, seepärast, juhul, kui olete mängude fänn ja plaanite soetada suure monitori, või mitu, valige videokaart mälumahuga vähemalt 1GB. Juhul, kui videokaardil napib graafikamälu, see püüab seda "laenata" arvuti operatiivmälut endale vajalikul määral. Sellegipoolest, töökiiruse erinevus on küllaltki märgatav, suurema graafikamälu kasuks.
Pöörake tähelepanu mälu tüübile ja sagedusele. DDR3 mälu on parem, kui DDR2 ja aeglasem, kui DDR5. Nagu samuti DDR3 1800MHz mälu on kiirem, kui sama tüüpi 1600MHz mälu. Ka mälu ribalaiusel on tähendus ühe mälutüübi piires. Seetõttu DDR3 256bitine on kiirem, kui DDR3 128bitine mälu.
Üks kõige tähtsamatest videokaardi valikukriteeriumitest on jahutuse tüüp ja kvaliteet. Hea jahutus on ühe suure või mitme väikese ventilaatoriga ja suurema radiaatoriga, kui on vastava kaardi standard-jahutuse varustuses. Küsige meie müügimeestelt ja need aitavad välja valida parima lahenduse.
Hea jahuti on võimalik soetada eraldi, kuid see on küllaltki märkimisväärne kulu ~25 LVL, seepärast on parem soetada kaart juba olemasoleva hea jahutusega.
Valides kaartide seast ühesuguse GPU-ga, pidage silmas, et on olemas OC (OverClock), ehk tehase selle kaardi overclock versioonid. Selline kaardi alaliik annab suurema graafika jõudluse, kuid seejuures peab võtma arvesse, et see tavaliselt toimub intensiivsema (häälekama) jahutuse ja kaardi toimimise stabiilsuse arvel.
Esimesed M.2 SSD-d ilmusid turule varsti pärast Inteli Haswell-arhitektuuri debüüti 2013. aasta lõpus. Populaarsust saavutasid need aga alles 2015. aasta lõpus, kui Inteli Skylake'i arhitektuur ja 100-seeria emaplaadid muutusid üha sagedamini M.2-pesadeks. 2017. aasta alguseks, koos Inteli 7. põlvkonna Kaby Lake'i ja AMD Ryzeni protsessorite turuletulekuga, on peaaegu kõik Z270 ja X370 emaplaadid varustatud ühe või isegi mitme M.2 pesaga.
M.2 kettaid on põhimõtteliselt saadaval 3 standardis, mis tähistavad põhimõtteliselt nende füüsilisi omadusi - M.2 2280 (kaardimõõt 22x80mm), M.2 2260 (22x60mm), M.2 2242 (22x42mm), kuid M.2 tehniline spetsifikatsioon lubab ka teisi suurusi.
Kahjuks ei ole füüsilised mõõtmed ainsad erinevused, mida M.2 SSD-de puhul võib leida. Ka liides, mida need kaardid kasutavad protsessoriga ühendamiseks, on erinev. Praegu on enim kasutusel kaks M.2 SSD-tüüpi - SATA ja PCI-Express. M.2 SSD-d suudavad SATA-liidese kaudu saavutada kiirust kuni 600 MB/s, mida piirab praegune SATA 3 protokoll. Just selle piirangu tõttu kohandati M.2 ühilduvaks PCI-Expressi bussiga, et tagada suurem andmeedastuskiirus, mis PCI-E liidesega võib ulatuda kuni 4 GB/s! Mitmed kettad on juba võimelised lugemiskiiruseks 2500 MB/s ja rohkem.
Peaasi, et vaatamata pordide sarnasusele ei ole need kettad omavahel ühilduvad! Plaadil, mille M.2-pesa on ühendatud ainult SATA-liidesega, ei ole võimalik kasutada PCI-E-liidesega M.2 SSD-d ja vastupidi. Alates 2017. aastast on aga Inteli B250, H270 ja Z270 emaplaatide ning AMD X370 emaplaatide puhul peaaegu kõik M.2 pesad universaalsed ja toetavad nii SATA kui ka PCI-Express liidesega M.2 SSD-sid. Soovitame aga alati kontrollida seda tahvli tootja kodulehelt.
SSD ketas koosneb mikroskeemidest, seoses sellega, sel ei ole liikuvaid osi ja see on täiesti vaikne (0 dB). Tänu sellele tõsiasjale, SSD ketas on vastupidavam, kui kõvaketas vibratsiooni jm. järskude mehaaniliste mõjude suhtes.
Oma ülesehituse eripärade tõttu on suuremamahulised SSD kettad tavaliselt ka suurema töökiirusega, mis võib erineda isegi mitu korda. Seepärast, enne soetamist tutvuge väga hoolikalt SSD ketta töökiiruse näitajatega - lugemise ja kirjutamise kiirusega megabaiti sekundis (MB/s). Keskmise suurusega SSD ketta töökiirus peaks olema ~250 MB/s. Read(lugemisel) ja ~200 MB/s. Write (kirjutamisel). Suure jõudlusega ketastel on need näitajad ~350 MB/s Read ja ~450MB/s Write.
SSD ketaste töökiirus ja mahutavus aja jooksul kiirelt paranevad ja hinnad langevad. Seepärast soetage sellist liiki ketas ainult sel juhul, kui töökiirus ja vaikne töötamine on tähtsamad vajaliku investeeringu suurusest.
Suuremat, kui 1TB ketast endale praegusel ajal soetada on vajalik ainult neil, kellele meeldib kõike säilitada, või kelle töö spetsiifika näeb ette suurt andmete mahtu - näiteks professionaalne filmide ja fotode montaaž, suurte andmetebaaside süsteemid jm. Keskmisele kasutajale piisab 1TB kettast "küllaga"
Peale mahu on tähtis välja valida ketta töökiirus. Selle määravad ära ketta pöörete arv minutis (rpm) ja vahemälu. 10000rpm ketas on kiirem, kui 7200rpm. (ja samuti valjema müraga töötamisel) Võrdsete pööretega ketas 64MB vahemäluga on kiirem kettast, mil on 32MB vahemälu, jne.
Kettamahtu on võimalik suurendada, soetades lisakettaid niipalju, kui seda võimaldavad valitud korpuse 3.5" HDD nišid ja toiteploki võimsus (Keskmine kõvaketas tarbib ligikaudu 25W toitevõimsust.)
Liidesetüübil SATAII ja SATAIII ei ole suurt tähendust, kuna need on omavahel vahetatavad ja (kõvaketaste korral) ei mängi suurt rolli andmete edastamise kiiruse juures.
Eraldades operatsioonisüsteemi andmetest, OS ja tarkvara tavaliselt paigutatakse väiksema mahuga suurema töökiirusega kettale. Andmetele, omakorda, eraldatakse väiksema pöörete arvuga, suurema mahuga ketas, mis tagab suurema andmete turvalisuse, tänu väiksemale pööörete arvule ja töötemperatuurile. Sellegipoolest, kettad peavad asetsema piisaval kaugusel üksteisest, vastasel juhul neid on vajalik jahutada ventilaatori abil.
Juhul, kui valitud emaplaat tagab RAID massiivi, tasub mõelda teise ketta soetamisest kahe võimaliku rakendusmooduse tõttu:
RAID 0, ehk STRIPE on massiiv, mis on suuteline oluliselt suurendama andmete lugemise/kirjutamise kiirust mõlema ketta seeriaviisilise kasutamise (ja andmete stabiilsuse) arvel. Sellise ühendusviisi korral peab arvestama topeltriskiga - juhul, kui ühel kettal tekib tõrge (rike), kogu ketaste massiiv enam ei toimi ja andmed on kaotsi läinud. Sellise massiivi jaoks valitakse sama tootja identsed kettamudelid.
RAID 1, ehk MIRROR massiiv koosneb kahest sarnasest kettast, milledele kõik andmed kopeeritakse samaaegselt ja identselt, sel moel tagades andmete turvalisuse ühe ketta vigastuste korral. Seda tüüpi massiivile on soovitav iga ketas välja valida teiselt tootjalt või sarnastest mudelitest, sel põhjusel, et üht tüüpi ketastel võib olla seesama praak, mis suurendab andmete kaotsimineku riski.
Peale nimetatute RAID mooduste on olemas ka kombineeritud RAID 5 ja RAID 6, mis tagavad samaaegselt andmete turvalisuse ja töökiiruse kasvu, siiski need massiivid nõuavad 3 ja enam ketast vastavalt, ning samuti ka spetsiaalset kontrollerit. Võimaluste kohta komplekteerida arvutit RAID 5, 6 massiividega - küsige meie müügimeestelt, kirjutades
Populaarseim ketaste liik on käesoleval hetkel DVD, seepärast keskmisele kasutajale soovitame soetada DVDRW seadme.
BluRay kettad ei ole eriti levinud võrdlemisi kõrge hinna tõttu. Sellegipoolest,, juhul, kui soovite, et seade võimaldaks teil vaadata filme BluRay formaadis, soetage BluRay combo, mis võimaldab kirjutada/lugeda DVD ja CD, kuid ainult lugeda BluRay.
Omakorda , juhul, kui sageli arhiveerite suuri andmemahtusid ning juhul, kui soovite seda teha kompaktselt, siis soetage BluRay Writer, mis täidab kõiki eelpoolnimetatud funktsioone ja lisaks suudab kirjutada kuni isegi 50 GB (DualLayer) BluRay ketastele.
Populaarseimad standardid on SDHC (SecureDigital High capacity) ja microSD, mis on kasutusel digikaamerates Canon, Nikon, Kodak jm. MicroSD ja microSDHC kaarditüübid on kasutusel Nokia, Samsung jm. mobiiltelefonides
Sony seadmetele on iseloomulikud MemoryStick tüüpi kaardid, Olympus kaameratel - XD (Xtreme digital)kaardid.
Professionaalsetes digi-peegelkaamerates on enamasti kasutusel CF (CompactFlash) ja MicroDrive kaardid.
Selleks, et välja selgitada, milline kaarditüübid tüüp sobib Teie kaamerale, võtke see välja vastavast seadmest ja vaaadake. Kõigil kaartidel on kerel näidatud selle tüübitähistus lühendatult. Juhul, kui kaardil ei ole informatsiooni, on võimalik seda infot leida vastava seadme kasutamisjuhendis või tehnilises spetsifikatsioonis.
Keskmisele kodu- või väikebüroo-kasutajale, ilma spetsiifiliste nõudmisteta, soovitame soetada Windows 7 English 64bit versiooni.
Valige 32bitine tarkvara ainult neil juhtudel, kui kasutate tarkvara, millel on teatavad ühitatavuse probleemid 64bit operatsioonisüsteemiga, või seadmes, millel pole 64bit mootorit (draiverit). Sellegipoolest, suurem osa 32 bitist tarkvaras suudab töötada 64 bitise operatsioonisüsteemis.
Kõik
Soetades operatsioonisüsteemi, valige hoolikalt selle kasutajaliidese keelt, kuna hiljem pole võimalik seda keelt muuta (välja arvatud Ultimate versioonil, mis on multikeelne). Pakume operatsioonisüsteeme inglise, läti ja vene kasutajaliidese keelega.
Ettevõtetel on õigused legaalselt kasutada kõiki
Windows Ultimate pakub lisaks veel BitLocker andmete šifreerimise programmi ja võimalust ümber lülituda kasutajaliidese keelte vahel, muutmata litsentsi.
3D mängude huvilistele soovitame pöörata tähelepanu paneeli reageerimisajale. Mida väiksem on see näitaja, seda parem. 2ms loetakse parimaks näitajaks.
Foto- ja graafikatööde entusiastidel ja professionaaļidel on vaja pöörata tähelepanu maatriksi tüübile. Soovitame VA ja IPS tüüpi maatrikseid, tänu kõrgetele värvuste vastavuse näitajatele.
Soovitame välja valida monitori DVI või HDMI liidestega, mis kasutavad digitaaalset ülekande-põhimõetet, tagades stabiilse kujutise kvaliteedi.
Soetades juhtmevaba klaviatuuri, peab arvestama küllalt korrapärase patareide vahetamise vajadusega. Kõigil
Pakume samuti ka komplekte – klaviatuur koos hiirega. Selline komplekt on enamasti odavam, kui eraldi ostes klaviatuur ja hiir, samuti on need sobitatud esteetiliste ja funktsionaalsete põhimõtete kohaselt.
Kallimad klaviatuurid suudavad pakkuda lisafunktsioone, milledest meie arvates on väärtuslikuim klahvide valgustus, mis kergendab arvutiga töötamist pimedas.
Peale standardmõõtmetes ja –kujuga klaviatuuride on saadaval ka sülearvuti tüüpi klaviatuurid, milledel on madalamad klahvid ja vahel ei ole numbriklahvide plokki. Seda tüüpi klaviatuurid on esteetilisemad ja nõuavad vähem ruumi, sellegipoolest, paljudel kasutajatel võib olla raskendatud kirjutamine.
Kasutajatele, kes palju kirjutavad, pakuksime võimalust soetada kaarekujulise klaviatuuri, mis on säästvam kämmalde suhtes, tagades õige liigeste asendi. Veel on saadaval klaviatuurid mehhaaniliste klahvidega, mis tagavad kiirkirjutajatele suurema tähtede täpsuse, sellegipoolest, need klaviatuurid on märgatavalt kallimad, kui standardmudelid, ja palju häälekamad töötamisel.
Gaming hiired on valmistatud spetsiaalselt mängude nautimiseks ja tagamaks optimaalset täpsuse ja mugavuse sümbioosi pikaajalisel arvutiga töötamisel.
Soetades juhtmevaba hiire peab arvestama korrapärase patareide vahetamise vajadusega. Kõigil Dateks poolt pakutavatel juhtmevabade hiirte komplektides on uued patareid. Kallimatel mudelitel on akumulaatorid ja laadimisplokk.
Office 2010 Home & Student on õigus kasutada ainult kodukasutajatel ja õpilastel ning üliõpilastel, ja see pakett sisaldab Word, Excel, PowerPoint ja OneNote tarkvara.
Office Home & Business on õigus kasutada nii kodus kui ka ettevõtetes, ja see sisaldab Word, Excel, PowerPoint, Outlook ja OneNote
Office Professional sisaldab Word, Excel, PowerPoint, Outlook ja OneNote Access ja Publisher tarkvara ja on ette nähtud nii äri- kui ka kodukasutajatele.
Soetatud litsents on PKC (product key card) kujul, mis on lihtsalt seerianumber. Tarkvara enda installeerimine on võimalik, alla laadides Microsoft lehelt ja pärast installeerimist aktiveerida see selle tootenumbriga.
Tuletame meelde, et soetades meie juures litsentsi koos uue arvutiga, me teostame Teie asemel vajalikud installeerimistööd tasuta, seepärast arvuti saate Te kätte juba töövalmis, koos kogu soetatud tarkvaraga.
Viirusetõrje tarkvara litsentsid on tähtajalised, teatud kindlaksmääratud ajaks, tavaliselt 1 aastaks. Pärast selle tähtaja möödumist viirusetõrje jätkab toimimist, sellegipoolest, on keelatud saada uuendusi. Tarkvara teavitab aegsasti lõpp-tähtaja saabumise lähenemisest ja pakub võimalust soetada uuendused.
Peale viirusetõrje on saadaval Internet Security tarkvarakomplektid, mis sisaldavad täiendavaid kaitsefunktsioone, nagu näiteks tulemüüri (firewall), kahjulike reklaamiprogrammide blokeerijat (malvare protection) ja kahjulike internetilehtede blokeerijat (browser protection). Otsige neid komplekte osas "alternatiivid" soovitava viirusetõrje tootja juures.
Keskmise suurusega arvuti tagamiseks elektrienergiaga 5 minuti vältel pärast voolukatkestust piisab ~600VA UPS.
Soetades 5.1 kõlarite süsteemi, veenduge, kas väljavalitud arvuti emaplaat tagab 5.1 toe. Võtke arvesse, et kõlarid peaks paigutama ümber kuulajate, sealhulgas ka seljataha, mis mitte alati on võimalik. Pealegi 5.1 heli toetavad DVD ja BluRay filmid, samuti ka mängud. Mp3 muusika ja YouTube suuremas osas tagab ainult 2.0 heli (2.1 on lisa-bassikõlar, mis suudab esitada 2.0 heli)
Mistahes juhtmevaba ruuter on komplekteeritud vähemalt 4 kaabli ühenduspesaga (LAN). Statsonaarsed arvutid on soovitav ühendada seda tüüpi ühendusmoodusega, kasutades standardset (LAN) kaablit, mis kuulub kõigi
Juhul, kui soovite, et statsionaarne arvuti oleks ühendatud juhtmevaba ühendusmoodusega, on vajalik komplekti valida veel juhtmevaba võrgukaart. (vt. üht valikut ülal)